Ürün İade Şartları

Ürün İade Şartları

1) İade ve Değişim:

ekengumus.com üzerinden yapılan satışlar, “Mesafeli Satışlar” kapsamına girer ve "Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun" ile "Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği" hükümlerine tabidir. Satın alınan ürünlerin iade edilmesi konusundaki hususlar, bu Kanun ve Yönetmelik kapsamında değerlendirilir.

Genel olarak sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünleri arızalı olması dışında, neden belirtmeksizin teslim tarihinden itibaren yedi (7 ) günlük süre içinde iade edebilirsiniz.

2) İade Şartları:

İade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için müşteri, siparişi kendisine teslim edilirken kargo yetkilisi nezdinde gönderiyi kontrol etmeli, kargo paketinde ya da ambalajında herhangi bir çatlama, kırılma, bozulma, kutunun açılması ya da ezilme durumu varsa, durum kargo görevlisine bildirilmeli ve ürünü teslim almadan iade etmelidir. Ürün teslim alındıktan sonra kargo tarafından ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir.

Ürünün / ürünlerin iade edilebilmesi için ürünün kullanılmamış olması, ambalajının ve kutu muhteviyatının açılmamış, zarar görmemiş ve bozulmamış olması, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da vakumlu veya jelatinli ambalajın açılmamış olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir durumda olması şarttır. Başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürünün / ürünlerin orijinal kutusunun üzerinde herhangi bir kargo etiketi olması ve kargo koli bandı ile bantlanmış olması durumunda ürün kesinlikle iade alınmaz.

Ürünün / ürünlerin irsaliyeli faturası / faturası ve irsaliyesi (tüm nüshaları ile), ürünle birlikte gönderilmiş olmalıdır.

Söz konusu iade işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesi için ürünü bize göndermeden önce iade talebinizi, cayma hakkı ya da diğer nedenlerini belirterek iade formunun doldurulması hususuna dikkat edilmesi önemlidir. Bu uygulamanın amacı, ürünle alakalı bilgilerin tam ve doğru şekilde alınması ve talebin net olarak anlaşılması ile işlemleri hızlandırmak ve bekleme sürenizi azaltmaktır. İade formunu doldurmanız ve daha sonrasında size verilecek onay ile ürün / ürünleri bu formun çıktısıyla birlikte bize ulaştırmanız gerekmektedir. Başvuru onaylanmadan gönderim yapılmamalıdır.

Yedi günü geçen durumlarda iade kabul edilmemektedir.

İade işlemlerinde anlaşmalı kargolarımız ile gönderi yapılmadığı takdirde kargo ücreti müşteriye aittir.

Ayıplı mal kapsamında iade işlemlerinde; hatalı kullanım, kaza, kullanımdan kaynaklanan eskime veya deformasyon gibi kullanıcı kaynaklı ise ayıplı mal kapsamında değildir. Ürünün / ürünlerin ayıplı olduğu tespit ettirilmemiş ise iade alınmayacaktır.

İade onay bilgisi size telefon veya e-posta yoluyla bildirilecektir. Şirketimize ulaşan ürün / ürünlerin iade şartlarına uygun bir şekilde bize ulaşmasından sonra ürün tutarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün iade prosedürü başlatılır.

   Yüzük gibi ürünler iade gönderilecek ise; yüzük üzerinde herhangi birhasarın bulunmaması, tüm aksesuar paketinin tam olması, tamirat, ölçü yapımı ve benzeri işlemlerin yapılmamış olması. Bu şartlara uymayan ürünler iade alınmaz.

İade şartlarının geçerlilik kazanmasından itibaren 7 gün içinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına iade edilmesi için ekengumus.com girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafından olacak aksaklıklardan ekengumus.com sorumlu değildir. Havale ile yapılan ödemelerde iade yine 1 hafta içerisinde müşterimizin hesabına yansıtılmaktadır.

   Ayrıca sağlık ve hijyen kuralları açısından küpelerde iade ve değişim yapılmamaktadır.

Eken Kuyumcu & Gümüşçü © 2024
Altyapı: OpenCart-TR